پرسش‌های متداول

من قصد دارم که مقاله ام را به فصلنامه مطالعات شبه قاره ارسال کنم، آیا در حوزه تحقیقی این نشریه می گنجد؟

هدف مطالعات شبه قاره گسترش دامنة تحقیق و پژوهش و آشنایی علاقه مندان با مسایل حوزة علوم انسانی کشورهای شبه قاره(هند،پاکستان،بنگلادش) است. بنابراین مقالاتی را مورد بررسی قرار می دهد که در ارتباط با مطالعات علوم انسانی کشورهای مذکوراعم از مسایل ادبی، هنری، دینی، آموزشی، سیاسی، اقتصادی، تاریخی، جغرافیایی، باستانشناسی، جامعه شناسی، مردم شناسی و...باشند.


از دیگر حوزه های تحقیق این نشریه"بررسی و تبیین مبانی فرهنگی- هنری – اجتماعی، سیاسی و دینی کشور های شبه قاره"،"شناسایی و معرفی  و نقد آثار مشاهیر  این حوزه" ، "بررسی و تبیین مبانی علمی مسایل مربوط به کشورهای حوزه شبه قاره" و نقد آثار این حوزه" است.

آیا فصلنامه مطالعات شبه قاره در جایی نمایه می شود؟

این نشریه در بانک ها و نمایه نامه های مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری(ISC)، بانک اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، و بانک اطلاعات نشریات ایران (Magiran)و بانک اطلاعات پایگاه مجلات تخصصی نور( Noormags)  نمایه می گردد.

آیا مقالات در این نشریه داوری می شوند؟

بله تمامی مقالات این نشریه تحت داوری قرار می گیرند.

آیا این نشریه بصورت نسخه چاپی و الکترونیکی منتشر می شود؟

بله مقالات این نشریه در قالب نسخه چاپی و الکترونیکی منتشر می شود.

آیا امکان دسترسی آزاد به این نشریه وجود دارد؟ مزایای نشریه ای با امکان دسترسی آزاد چیست؟

 بله دسترسی به مقالات این نشریه آزاد است. دانشجویان، اساتید، نویسندگان، پژوهشگران و علاقمندان امکان دسترسی آزاد به این نشریه را دارند. این امکان دامنه خوانندگان مقالات را گسترش می دهد.

چه نوع مقالاتی را این نشریه به چاپ می رساند؟

فصلنامه مطالعات شبه قاره فقط مقاله هایی را خواهد پذیرفت که حاصل نوآوری و پژوهش نویسنده یا نویسندگان درباره حوزه کشور های شبه قاره هند و حوزه تحقیقی مذکور در بند 1 باشد.

آیا این نشریه شماره ویژه نیز چاپ می کند؟

این نشریه تا  کنون مبادرت به این کار نکرده ولی در این مورد محدودیتی ندارد و در نشر شماره ویژه آزاد است.

این نشریه توسط چه مرکز انتشاراتی به چاپ می رسد؟

این نشریه توسط مرکز چاپ و نشر دانشگاه سیستان و بلوچستان چاپ می شود.

من قصد دارم مقاله ام را برای این نشریه بفرستم، چگونه آن را ارایه دهم؟

شما می توانید مقاله تان را از طریق سایت این نشریه بارگذاری کنید:  http://jsr.usb.ac.ir

آیا این نشریه "راهنمای نویسندگان" دارد؟

بله. این نشریه "راهنمای نویسندگان" خاص خود را دارد. به نویسندگان توصیه می گردد که قبل از ارایه مقاله خود به این بخش مراجعه نمایند و مقاله را بر اساس آن آماده سازند.

آیا در تعداد صفحات مقاله محدودیتی وجود دارد؟

حجم مقاله نباید از 20 صفحۀ A4 تایپ شدۀ 24 سطری تجاوز نماید. مقاله باید در محیطXP با نرم افزارword 2007  با قلم ب لوتوس 12تایپ گردد. حاشیه از بالا و پایین صفحه 5.2   و از راست و چپ 4.2  سانتی متر باشد.

فرایند داوری چقدر زمان می برد؟

هیات تحریریه خود را ملزم می داند که فرایند داوری مقالات تا جای ممکن کمتر زمان ببرد، اما این به معنای چشم پوشی از کیفیت مقالات نمی باشد. فرایند داوری حدودا شش ماه زمان می برد.

آیا این نشریه هزینه چاپ دریافت می کند؟

اگر مقاله ای مورد پذیرش قرار گیرد نویسنده یا نویسندگان باید مبلغ 3000000 ریال بایت هزینه داوری و چاپ پرداخت کنند. این مبلغ هیچگونه تخفیفی نخواهد داشت و نحوه پرداخت آن پس از پذیرش مقاله به اطلاع نویسنده مسئول خواهد رسید. در ازای هر مقاله یک جلد نسخه چاپی به نویسنده تعلق می گیرد. نویسندگان می توانند تقاضای نسخه های بیشتری کنند ولی به ازای هر نسخه اضافی مبلغ 40000 ریال باید پرداخت کنند.

میزان پذیرش مقالات چقدر است؟

حدود 60%

آیا من می توانم بیش از یک مقاله در یک شماره چاپ کنم؟

خیر

مقاله من پذیرفته شده است، چگونه می توانم هزینه آن را پرداخت کنم؟

پس از پذیرش نهایی مقاله، از طریق ایمیل نحوه پرداخت هزینه به نویسنده مسئول اطلاع داده می شود.

سیاست حق چاپ در این نشریه به چه شکل است؟

 کلیه حقوق مادی مربوط به انتشار این مقاله (صرفاً انتشار مقاله و نه محتوای مقاله) متعلق به فصلنامه مطالعات شبه قاره است و نشریه در انتشار مقاله به هر صورت (نسخه کاغذی، آنلاین، لوح فشرده، نمایه های بین المللی و داخلی و ...) اختیار تام دارد و منافع مادی احتمالی آن  متعلق به نشریه است. این حق تنها با رد انتشار این مقاله در نشریه یا انصراف نویسندگان از ادامه همکاری تا قبل از تعیین تکلیف قطعی مقاله سلب خواهد شد.

من می خواهم نسخه چاپی این نشریه را خریداری کنم، چگونه باید سفارش آن را بدهم؟

از طریق ایمیل مجله  (Jsr_oue@usb.ac.ir)و واریز وجه.

من می خواهم عضو تیم داوران این نشریه باشم، چگونه می توانم داور افتخاری آن مجله باشم؟

از طریق ایمیل (Jsr_oue@yahoo.com)  نام و نام خانوادگی، رتبه علمی، رشته آموزشی، نام دانشگاه، ایمیل و شماره تلفن خود را در اختیار ما قرار دهید. ثبت نام از طرف ما انجام می شود و به صورت خودکار نام کاربری و رمز عبور به ایمیل شما جهت داوری ارسال خواهد شد.

این نشریه هر چند وقت یک بار چاپ می شود؟

این نشریه هر سال دو بار چاپ می شود.  هر شش ماه یک شماره از آن به به چاپ می رسد.

اگر مقاله ام پذیرفته شدود، چه زمانی می توانم گواهی پذیرش دریافت کنم ؟

گواهی پذیرش مقاله دقیقا پس از پرداخت هزینه داوری چاپ صادر می گردد. پس از دریافت هزینه و ارسال فیش واریزی اسکن شده حداکثر یک ساعت بعد گواهی پذیرش از طریق ایمیل به دست شما خواهد رسید.